Dramatyczna akcja ratunkowa w Krakowie. Kobieta z mostu wpadła wprost do Wisły

Dzisiaj około godziny 8:50 dyżurny Komisariatu Wodnego Policji w Krakowie otrzymał alarmującą informację z Centrum Powiadamiania Ratunkowego o kobiecie, która według świadków miała wskoczyć do Wisły i topić się nieopodal mostu Powstańców Śląskich w Krakowie.

Fot. Kraków w Pigułce

Dyżurny natychmiast wysłał na miejsce patrol policyjnych „wodniaków” – młodszego aspiranta Tomasza Pycińskiego oraz młodszego aspiranta Piotra Iwińskiego, którzy patrolowali rzekę na łodzi służbowej.

Policjanci natychmiast podpłynęli na miejsce, gdzie zauważyli kobietę ledwo utrzymującą się na powierzchni dzięki grubej odzieży, która jednakże namakała i w każdej chwili kobieta mogła zniknąć pod wodą.

Policjanci wyciągnęli ją na pokład łodzi, okryli kocem ratunkowym i udzielili pierwszej pomocy. Wychłodzoną (temperatura Wisły o tej porze roku wynosi około 2 stopnie C), ale przytomną, jak się okazało, 70-letnią mieszkankę woj. świętokrzyskiego, funkcjonariusze przekazali przybyłej niezwłocznie na miejsce załodze karetki pogotowia ratunkowego.

 

👉 Policjanci Komisariatu Wodnego Policji w Krakowie służą całą dobę. Dzięki temu, że ich siedziba znajduje się przy Wiśle, a ich łódź motorowa jest cały czas zwodowana, funkcjonariusze są w stanie podjąć interwencję o każdej porze na śródmiejskim odcinku Wisły zdecydowanie szybciej niż inne służby. 👈

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]