Mer Lwowa wychwala Banderę

Mer Lwowa wychwala Banderę. To nie tylko niesmaczny gest w stronę Polaków, ale co gorsza, zostanie zapewne wykorzystany przez rosyjską propagandę, by usprawiedliwić rosyjskie zbrodnie.

Fot. Mykola Swarnyk, CC BY-SA 3.0 / Wikipedia

Rosja wielokrotnie wykorzystywała fakt wychwalania przez Ukraińców Bandery i innych zbrodniarzy z UPA, by usprawiedliwić swoje własne zbrodnie. Teraz, mer Lwowa dał wrogowi idealną pożywkę umieszczając w mediach społecznościowych wpis gloryfikujący Banderę.

Jeszcze niedawno polityk pisał o „pojednaniu i przebaczeniu”, teraz gloryfikuje osobę, która odpowiedzialna jest za współtworzenie frakcji OUN-B. Organizacja ponosi odpowiedzialność za morderstwa i ludobójstwo Polaków na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej.

„Biografia Stepana Bandery to historia niezłomności. Więzienia, obozy koncentracyjne, prześladowania – to wszystko było w jego życiu. Jednak nosił swoje przekonania z dumnie podniesioną głową. Na przykładzie Bandery wyrosło nowe pokolenie, które poszło na walkę z nową moskiewską hordą” – napisał Sadowy.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]