Minister zdrowia mówi o obostrzeniach. Jest informacja o maseczkach

W „Rzeczpospolitej” Minister Zdrowia opowiadał, jak wygląda walka z grypą  i o tym czy rząd zamierza wprowadzić w związku z tym jakieś restrykcje.

Adam Niedzielski stwierdził, że system opieki zdrowotnej jest przygotowany do zwiększonej presji, a problem występuje w pediatrii.

Ministerstwo zwróciło się do szpitali z pytaniem ile dodatkowych miejsc można przeznaczyć dla małych pacjentów na oddziałach pediatrycznych. Z 14 tys. łózek, zajętych jest w tej chwili 9 tys. Jak mówił szef resortu zdrowia, plan jest taki, by zwiększyć potencjał o 10 proc., co pozwoli na zabezpieczenie sytuacji.

Odparł też zarzuty, że w aptekach brakuje leków. Zapewnił, że zapasy antybiotyków, leków przeciwwirusowych i przeciwzapalnych wystarczą przynajmniej na trzy miesiące.

Padło też pytanie o ewentualne obostrzenia i maseczki. „Rekomenduję noszenie maseczki, zwłaszcza w miejscach, które są gęsto zaludnione, ponieważ infekcji jest naprawdę dużo. Na razie żadnych formalnych obostrzeń nie przewidujemy” – zapewnił Adam Niedzielski.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]