Polskie służby specjalne ostrzegają! Takich telefonów nie ma!

Zastępca ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn ostrzega, że w sieci pojawiają się fałszywe informacje o  telefonach, jakie ma wykonywać GUS. W rzeczywistości nic takiego nie ma miejsca, a filmy mają na celu podburzyć Polaków przeciwko Ukraińcom.

Informacja została zdementowana przez GUS oraz zastępcę ministra koordynatora służb specjalnych.

Na nagraniu, jakie umieszczono w serwisie TikTok widzimy mężczyznę, który ze wschodnim akcentem mówi, że słyszał o telefonach, jakie wykonuje Główny Urząd Statystyczny. Relacjonuje, ze urzędnicy GUS mają dzwonić i wypytywać czy właściciel mieszkania zgodzi się na wprowadzenie do mieszkania dodatkowych lokatorów. Nagranie jest oczywiście fake newsem i jak pisze zastępca ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn, ma na celu podburzenie nastrojów i wrogości wobec Ukraińców.

„Główny Urząd Statystyczny nie prowadzi żadnych badań ankietowych, w których padałoby pytanie o zgodę na dokwaterowanie kogokolwiek do mieszkań zajmowanych przez naszych respondentów. Powyższe nagranie to „fake news”.” – pisze z kolei GUS.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]