Znana streamerka z Krakowa pójdzie do więzienia? Kobiecie odebrano córkę

„Dysponujemy nagraniami, na których matka publicznie wykrzykiwała, że nie kocha własnej córki i oferowała ją obcym mężczyznom. Podczas jednej z audycji Elżbieta G. zaproponowała zabicie własnego dziecka przypadkowo napotkanemu w sieci internetowej mężczyźnie” – przekazało Biuro Ochrony Praw Dziecka.Chodzi o streamerkę z Krakowa, która podawała swój adres, pod którym zamieszkiwała ze swoją córeczką. Każdy mógł poznać, gdzie przebywa dziecko.

„Elżbieta G. zaniedbywała dziecko, znieważała je publicznie i obrażała. Dysponujemy nagraniami, na których matka publicznie wykrzykiwała, że nie kocha własnej córki i oferowała ją obcym mężczyznom. Podczas jednej z audycji Elżbieta G. zaproponowała zabicie własnego dziecka przypadkowo napotkanemu w sieci internetowej mężczyźnie. „ – pisze Biuro Ochrony Praw Dziecka.

„Przeciwko Elżbiecie G. prowadzone jest postępowanie w związku z działalnością w sieci, to jest o przestępstwo z art. 252 §2 kk. Postępowanie pozostaje w toku, w sprawie realizowane są czynności procesowe” – mówi Janusz Hnatko, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Krakowie cytowany przez lovekrakow.pl

Art. 252

§ 1. Kto bierze lub przetrzymuje zakładnika w celu zmuszenia organu państwowego lub samorządowego, instytucji, organizacji, osoby fizycznej lub prawnej albo grupy osób do określonego zachowania się, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.

§ 2. Jeżeli czyn określony w § 1 łączył się ze szczególnym udręczeniem zakładnika, sprawca podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 5 albo karze 25 lat pozbawienia wolności.

Kobieta twierdzi, że jest to akcja lewicowych mediów, sama jest zwolennikiem prawicy.

Biuro Ochrony Praw Dziecka streamerka nazywa hejterami. Grozi, że będzie domagała się zadośćuczynienia i sprostowania. Sama też ma opublikować swoją wersję zdarzeń.

Mówi, że takie działanie mediów ją zniesławia, a ona sama jest przedsiębiorcą, osobą niekaraną.

 

 

 

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]