Miał blisko promil alkoholu i kierował koparką

Operator koparki miał blisko promil alkoholu. Mężczyzna w takim stanie wsiadł do koparki i pracował przy remoncie drogi publicznej w powiecie olkuskim. 50- latek stracił już prawo jazdy, a o dalszych konsekwencjach jego czynu zadecyduje sąd. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Fot. Policja

O tym, że operator koparki może być pod wpływem alkoholu, zostali powiadomieni w minioną środę (04.01. br.) wolbromscy policjanci. Mundurowi pojechali do miejscowości Tarnawa, gdzie wykonywano prace związane z remontem drogi publicznej. Kiedy przyjechali na miejsce, operator koparki siedział w kabinie i wykonywał prace, a obok maszyny znajdowali się inni pracownicy. Odcinek drogi, na którym odbywał się remont, był oznaczony znakiem zakaz ruchu.

Policjanci podeszli do mężczyzny i wydali mu polecenie do zaprzestania prac. W rozmowie z operatorem koparki policjanci wyczuli alkohol. Jego mowa była bełkotliwa, co wskazywało, że mężczyzna może znajdować się pod wpływem alkoholu. Podczas legitymowania 50-latek podawał fałszywe dane. Policjanci pouczyli mężczyznę o konsekwencjach takiego zachowania. Dopiero za trzecim razem mężczyzna podał swoje dane.
Następnie policjanci zbadali stan trzeźwości 50-latka. Badanie alkomatem wykazało, że operator koparki jest nietrzeźwy – miał blisko promil alkoholu w organizmie. Koparka została przekazana innemu pracownikowi. Teraz mężczyzna będzie musiał się liczyć z konsekwencjami swojego nieodpowiedzialnego zachowania. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat dwóch, utrata prawa jazdy, wysoka grzywna, ale także sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.
Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]