Polska na pierwszym miejscu rankingu CNN

CNN opublikował ranking kierunków turystycznych, które warto odwiedzić w 2023 roku. Polska znalazła się na pierwszym miejscu, wyprzedzając 22 kraje

Fot. Pixabay

Lista różni się nieco od typowych, podróżniczych przewodników, ponieważ zamiast konkretnych regionów, zabytków czy atrakcji, twórcy rankingu jako powód wizyty wskazali solidarność okazaną przez Polskę zaatakowanej Ukrainie.

W uzasadnieniu przygotowanym przez stację CNN Travel poinformowano, że powodem dla którego warto odwiedzić Polskę w 2023 roku jest okazanie solidarności z krajem, który okazał solidarność narodowi ukraińskiemu. Wyjaśniono, że Polska przyjęła więcej ukraińskich uchodźców niż jakiekolwiek inne państwo, a wojna tocząca się za wschodnią granicą chwilowo zmniejszyła liczbę turystów odwiedzających nasz kraj.

„Niezależnie od tego, czy masz ochotę na warszawski pałac, wypad do miast takich jak Kraków, Gdańsk, Wrocław czy Poznań – setki kilometrów od granicy z Ukrainą – czy też na ucieczkę od wszystkiego w lasy, jeziora, góry i na wieś – teraz masz okazję zrobić poprzez ten urlop coś dobrego” – podkreśliła amerykańska stacja.

Tuż za Polską w pierwszej trójce rankingu CNN znalazł się stan Australia Zachodnia i brytyjski Liverpool. Dalsze miejsca zajęły: amerykańskie miasto Charleston w Karolinie Południowej, Wilno, Fidżi, brazylijskie miasto Manaus, Saloniki, Rwanda i Goeteborg, który zamyka pierwszą dziesiątkę.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]