Tragiczne zdarzenie na drodze. Nie żyje 74-letni mężczyzna

Policjanci z Komisariatu Policji w Jabłonce, pod nadzorem prokuratora, wyjaśniają przyczyny tragicznego wypadku drogowego, do którego doszło w miejscowości Jabłonka, w powiecie nowotarskim. Na skutek odniesionych obrażeń śmierć poniósł 74-letni mężczyzna.

Fot. Policja

Do tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego, w którym śmierć poniósł 74-letni mieszkaniec Jabłonki, doszło w środę (4 stycznia br.) około godziny 18, na drodze wojewódzkiej nr 962 w Jabłonce.

Jak wstępnie ustalono, 48-letni kierujący samochodem osobowym marki Volkswagen, na przejściu dla pieszych potrącił 74-letniego mieszkańca tej miejscowości. Pomimo reanimacji i udzielanej pomocy mężczyzna zmarł na miejscu. Kierowca volkswagena był trzeźwy. Na miejscu zdarzenia z udziałem prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Nowym Targu oraz biegłego do spraw wypadków drogowych wykonano czynności procesowe, w tym oględziny miejsca zdarzenia, szkic, dokumentację fotograficzną oraz zabezpieczono ślady. Dokładne przyczyny i okoliczności tego tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego będą wyjaśniali policjanci pod nadzorem prokuratora w prowadzonym postępowaniu.

Za spowodowanie wypadku drogowego z art. 177 kk, grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat. Jeżeli następstwem wypadku jest śmierć innej osoby albo ciężki uszczerbek na jej zdrowiu, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy nawet do 8 lat.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]