Masz u nich abonament? Znany operator ostrzega!

W ostatnim czasie otrzymaliśmy wiele zgłoszeń dotyczących działań oszustów podszywających się pod T-Mobile. Komunikat zachęca do wzięcia udziału w ankietach, które umożliwią wygranie wartościowych nagród, w tym najnowszych smartfonów – informuje T-mobile.

Fot. T-Mobile

Zaobserwowane oszustwa polegają m.in. na tym, że użytkownik otrzymuje wiadomość z informacją o możliwości wygrania urządzenia (Samsung lub iPhone), w zamian za wypełnienie ankiety dotyczącej satysfakcji świadczonych przez T-Mobile usług. W kolejnym kroku wysyłana jest do niego wiadomość z informacją o właściwym wypełnieniu ankiety oraz linkiem kierującym do strony z nagrodą. Następnie klient proszony jest o podanie swoich danych osobowych, bankowych i o dokonanie płatności za przesyłkę.

Takie działanie to element phishingu, czyli metody wyłudzania danych poprzez podawanie się za inną osobę lub instytucję, a w tym przypadku T-Mobile Polska.

Przestrzegamy przed podawaniem danych, które miałyby posłużyć do opłacenia przesyłki lub klikaniem w jakiekolwiek linki, znajdujące się w treści takich wiadomości/reklam/stron internetowych. To wyłudzenie danych, dające przestępcom możliwość sklonowania telefonu i wyciągnięcia poświadczeń z aplikacji bankowych, co może doprowadzić do nieautoryzowanych przelewów i wyczyszczenia konta bankowego.

Jeżeli otrzymamy podobną wiadomość należy zwrócić uwagę nie tylko na styl w jakim została napisana (a w tym widoczne błędy językowe), ale też z jakiego adresu/numeru ją otrzymaliśmy oraz gdzie odsyła nas link, jeśli już w niego kliknęliśmy. „Czerwonką lampkę” powinna nam zapalić również treść, wskazująca na to, że musimy podać wrażliwe dane i pozostało nam niewiele czasu na zgłoszenie lub, że nagrody są limitowane.

Prosimy o zachowanie czujności oraz zgłaszanie tego typu sytuacji na adres: [email protected]

  • W przypadku otrzymanej wiadomości sms, prosimy o przesłanie nam screenu pełnej wiadomości, z widocznym jej adresatem oraz linkami .
  • W przypadku otrzymanej wiadomości mail, przesłanie pliku z oryginalną wiadomością w formacie .eml lub .msg jako załącznik. (Otwórz podejrzaną wiadomość, następnie File/Plik -> Save as/Zapisz jako. Otrzymany plik proszę załączyć w mailu wysłanym na adres [email protected].

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]