Rodzice Teosia zginęli w wypadku. On sam walczy o sprawność. Ruszyła zbiórka

Rodzice walczyli o sprawność dla swojego synka. Niestety, wracają z rehabiliacji, doszło do wypadku. Samochód, którym podróżowali, zderzył się czołowo z jeepem. Tata Tosia zginął na miejscu, jego mama w ciężkim stanie trafiła do szpitala. Niestety, tam, w wyniku odniesionych obrażeń, dzień później zmarła. Walka o sprawność dziecka nadal trwa.

„Prosimy Was o pomoc w zbiórce na leczenie operacyjne i rehabilitację Teosia. Tyle dziś możemy zrobić dla niego i jego rodziców – spełnić ich marzenie o zdrowiu Teodorka… Koszt serii operacji w Paley European Institute sięgnąć może kilkuset tysięcy złotych” – czytamy na stronie zbiórki. Zbiórkę można wesprzeć na stronie SiePomaga.pl: https://www.siepomaga.pl/teos-ziecik

Tak opisywali sprawę rodzice Teosia

Teoś urodził się 15 września 2022 roku. Dzień jego narodzin był jednym z najpiękniejszych dni naszego życia. W domu czekała na niego starsza siostra. Przywitaliśmy go z wielką miłością. Tak małe dziecko nie rozumie słów, ale odbiera emocje.

O jego wadzie dowiedzieliśmy się na pierwszych badaniach prenatalnych. Wtedy lekarz zauważył nieprawidłowy rozwój lewej nóżki. Do końca mieliśmy nadzieję, że wada nie będzie aż tak poważna. Dokładną diagnozę usłyszeliśmy, gdy Teoś był już na świecie.

Fibular hemimelia – choć wypowiedzieliśmy te słowa już dziesiątki razy, nadal ciężko nam w to uwierzyć. To wada wrodzona, u naszego synka objawiła się w postaci całkowitego braku kości strzałkowej, skróceniu i deformacji kości piszczelowej, braku kości śródstopia i stopie trójpalczastej. Jesteśmy w trakcie konsultacji ortopedycznych i ustalania planu leczenia.

Obecnie już wiemy, że leczenie będzie wieloetapowe, skomplikowane i bardzo kosztowne.

Synek jest tak malutki i niewinny… Nie zasłużył na gorszy i trudniejszy start w życie. Nie jest świadomy swojej wady, tego, że jego nóżka nie wygląda tak, jak powinna… Gdy myślimy o całej tej trudnej sytuacji, czujemy niemoc i łzy same spływają po policzkach. Nasz synek chciałby nam wtedy powiedzieć, żebyśmy się nie martwili, bo wszystko się jakoś poukłada a on kiedyś stanie na dwóch nóżkach.

Nie stanie się tak bez Waszej pomocy. Na Teosia czeka pokoik, w którym miał postawić pierwszy krok. Teoś jest cudownym dzieckiem, jego zdrowie jest naszym największym marzeniem. Wspólnymi siłami uratujmy jego nóżkę!

Dziękujemy za każdą najdrobniejszą wpłatę, każde udostępnienie, każde słowo wsparcia.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]