Dziecko traciło oddech. Policja podjęła decyzję o eskorcie

Funkcjonariusze z dąbrowskiej drogówki pomogli matce z córką, która traciła oddech szybko dotrzeć do szpitala. Z uwagi na stan zagrażający życiu dziecka oraz natężenie ruchu mundurowi przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych zapewnili bezpieczny i szybki dojazd do dąbrowskiego szpitala.

Fot. Krakow w Pigułce

W sobotę (07.01.br.) około godz. 19.30, mundurowi z Referatu Ruchu Drogowego dąbrowskiej jednostki Policji pełnili służbę na terenie gminy Dąbrowa Tarnowska.

W trakcie trwania pomiaru prędkości kierujących, poruszających się drogą krajową nr 73 w miejscowości Żelazówka, podjechał do nich samochód, z którego wybiegła kobieta trzymająca na rękach dziecko. Kobieta poinformowała, że jedzie w kierunku szpitala, ale jej dziecko traci oddech i prosi o pomoc funkcjonariuszy.

Z uwagi na stan zagrażający życiu dziecka oraz wzmożony ruch na drogach powiatu dąbrowskiego, w celu szybkiego oraz bezpiecznego dotarcia dziecka do szpitala, sierż.szt. Wojciech Sajdak i st.post. Adrian Dymon natychmiast podjęli decyzję o przewiezieniu matki z dzieckiem do szpitala.

Policjanci przekazali informację dyżurnemu, włączyli sygnały uprzywilejowania i udali się w kierunku ZOZ w Dąbrowie Tarnowskiej. Dzięki pomocy policjantów, kobieta sprawnie i bezpiecznie dotarła na miejsce, gdzie jej półtoraroczna córka uzyskała pomoc specjalistów.

Źródło: Policja

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]