Nie podnoś pieniędzy z ulicy! To może być oszustwo!

Policja ostrzega, ze znów popularne staje się oszustwo na tzw. „przewałkę”. Funkcjonariusze radzą, by nie podnosić żadnej grubszej gotówki z ulicy.

Metoda działania sprawców polega na obserwacji osób, które wypłacają pieniądze z banków. Następnie sprawcy idąc za upatrzoną osobą, zatrzymują ją wskazując na leżący na ziemi zwitek banknotów. Najczęściej pretekstem jest zapytanie pokrzywdzonego – czy nie zgubił leżących pieniędzy.

W trakcie rozmowy i oglądania zwitka banknotów do rozmawiających podchodzi wspólnik złodzieja, który twierdzi iż właśnie zgubił pieniądze. Oczywiście metoda ciągle ewoluuje, ale głównym celem oszustów jest spowodowanie aby ofiara wdała się w rozliczenia, podziały „znalezionych” pieniędzy, aby pokazała gotówkę, którą ma przy sobie. Złodzieje wykorzystują zamieszanie, by podmienić banknoty, spowodować wymianę pliku pieniędzy na inny tak, by ofiara myślała, ze zyskuje, a tak naprawdę straci na wymianie.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]