Wiceminister zdrowia o sprawie zachorowań na grypę

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska wypowiedział się w dniu dzisiejszym o problemie ogromnej liczby zachorowań na grypę

Fot. Kraków w Pigułce

We wtorek wiceminister zdrowia Waldemar Kraska był pytany w Radiu Plus o problem dotyczący wysokiej liczby zachorowań na grypę, wirusa RSV oraz COVID-19. Odpowiedział on, że wszystko wskazuje na obecny szczyt zachorowań na grypę. Zapadalność w dalszym ciągu jest wysoka, 115 osób na 100 tys. mieszkańców. W poprzednim tygodniu natomiast było to 113 osób, co wskazuje na niewielki wzrost.

Wiceminister jednak informuje, że dochodzimy do stabilnej sytuacji. Obserwowany jest zdecydowany spadek zachorowań wśród najmłodszych dzieci, do 14 roku życia. Pomiędzy 1 a 7 stycznia zachorowało 110 tys. dzieci.

Wydaje się, że także wirus RSV, który tak agresywnie atakował na początku grudnia (…) jest zdecydowanie w odwrocie. Widać także, że dzieci w szpitalach jest zdecydowanie mniej niż to było w poprzednim okresie przedświątecznym. To także wynik tego, że była przerwa między świętami Bożego Narodzenia a Nowym Rokiem” – dodał w swojej wypowiedzi.

Podał również informację o odnotowanych 504 przypadkach zakażenia koronawirusem w ciągu minionej doby. Jest to wynik o prawie 25 procent mniejszy, w porównaniu do ubiegłego tygodnia. Wiceminister dodał, że niestety minionej doby 15 osób zmarło z powodu COVID-19, a z powodu grypy 7, głównie osoby powyżej 65 roku życia.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]