Dotkliwe kary za telefony komórkowe!

W takich krajach jak Francja, Włochy, Grecja, Portugalia i Chiny używanie telefonów komórkowych w szkołach zostało zakazane. Wiąże się to z negatywnym wpływem nadmiernego korzystania z urządzeń na dzieci.

Fot. Warszawa w Pigułce

Negatywny wpływ telefonów komórkowych na dzieci:

1. Zaburzenia uwagi i koncentracji: Badania wykazały, że dzieci, które dużo korzystają z telefonów komórkowych, mają trudności z koncentracją i utrzymaniem uwagi na dłuższy czas.

2. Zaburzenia snu: Dzieci, które często korzystają z telefonów komórkowych, narażone są na zaburzenia snu, a nawet bezsenność.

3. Zaburzenia zachowania: Badania wykazały, że nadmierne korzystanie z telefonów komórkowych u dzieci może prowadzić do problemów z zachowaniem, takich jak agresja, nieposłuszeństwo i nadmierna pobudliwość.

4. Nadmierne korzystanie z mediów społecznościowych: Używanie telefonów komórkowych prowadzi do nadmiernego korzystania z mediów społecznościowych, co może niekorzystnie wpływać na zdrowie psychiczne i emocjonalne dzieci.

5. Problem z samokontrolą: Nadmierne korzystanie z telefonu komórkowego może prowadzić do problemów z samokontrolą u dzieci, co może wpływać na ich wyniki w szkole.

Francja:

Całkowity zakaz używania telefonów komórkowych, tabletów oraz smartwatchów w szkołach podstawowych i średnich wprowadzono w 2018 roku.

Chiny:

Od 2021 nie można przynosić urządzeń na teren szkoły. Niektórzy muszą mieć specjalne pozwolenie, jednak nawet wówczas nie mogą z nich korzystać w czasie lekcji.

Portugalia:

Od 2012 roku nie można korzystać z urządzeń, są jednak wyjątki jakie jak zezwolenie od nauczyciela, kiedy sprzęt używany jest w ramach pomocy dydaktycznej.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]