Niecodzienni goście na Wawelu. Natura wkracza na salony

Lisy na Wawelu. Widok niecodzienny, jednak odwiedziny lisów w mieście nie są odosobnionym przypadkiem, gdyż zwiększona liczebność tych zwierząt oraz ich występowanie w granicach dużych miast jest zjawiskiem obserwowanym w całej Europie – podaje Krakow.pl.„Ponieważ lisy mogą być nosicielami wielu pasożytów, ale i chorób, ze wścieklizną na czele, to przede wszystkim nie powinniśmy się do nich zbliżać.
W przypadku spotkania najlepiej spokojnie oddalić się z miejsca. Nie wolno ich drażnić, ani dokarmiać.” – ostrzega.
krakowski ratusz.

Dzikie zwierzęta mogą być obecne w mieście w różnych formach. Niektóre, takie jak szopy, wiewiórki, lisy, sarny i nietoperze, występują w lasach lub parkach, które są częścią większych miast. Inne, takie jak szczury, koty i kuny, są w stanie przeżyć w miejskich środowiskach. W mniejszych osadach, takich jak wioski, można spotkać dzikie ptaki lub inne zwierzęta, takie jak jelenie, dziki, jelenie, dziki i saren.

Niektóre gatunki ptaków, takie jak gołębie, są również obecne w mieście, gdzie są w stanie znaleźć środowisko, w którym mogą się rozmnażać. Nawet małe zwierzęta, takie jak pająki, owady i biedronki, mogą znaleźć schronienie w mieście.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]