Przychodzą w mundurze i chcą by wpuścić ich do domu! Służby ostrzegają

Nowa metoda oszustwa metodą – „na strażaka”. Osoby przebrane w mundur próbują dostać się do mieszkania, informując , że przyszli na kontrolę przeciwpożarową.

Straż Pożarna ostrzega:

„Przestępcy działając metodą tzw. „na wnuczka, a teraz również „na strażaka” oszukują głównie osoby starsze, wykorzystując ich nieuwagę – próbują wejść do domu pod pozorem sprawdzenia, czy założenia czujek dymu lub sprawdzenia zabezpieczeń ppoż. Wyłudzają pieniądze i kosztowności, które często stanowią dorobek całego życia.
Informujemy, że:

funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej nie przeprowadzają czynności kontrolno-rozpoznawczych w domach jednorodzinnych oraz w mieszkaniach w budynkach wielorodzinnych, a kontrole przeprowadzane we wszystkich innych obiektach poprzedzane są pisemnym zawiadomieniem o kontroli.

Apelujemy o czujność i ostrożność w takich sytuacjach. Uważajmy na osoby starsze w naszym otoczeniu. Przekażmy im, że strażacy nie prowadzą kontroli prywatnych mieszkań. Informujmy ich o tym, że są osoby, które tak naprawdę chcą ich oszukać i wyłudzić od nich oszczędności całego życia.
W przypadku wątpliwości, co do wizyty strażaków w naszym domu należy skontaktować się z Komendą Państwowej Straży Pożarnej lub zawiadomić policję.”

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]