Też tak robisz? Ci złodzieje to wykorzystają! To plaga!

W całej Polsce, jest coraz więcej złodziei-amatorów. To osoby, które nie posiadają specjalnych umiejętności potrzebnych do włamania. Czekają aż zrobisz jedną rzecz.

Profesjonalnie złodzieje, którzy trudnią się tym niechlubnym fachem przez dłuższy czas najpierw obserwują mieszkanie. Gdy nikogo nie ma, otwierają zamek i wchodzą do środka.

Złodzieje-amatorzy też czekają i obserwują. Ci jednak mają nadzieję, że do niego wejdziesz i nie zamkniesz drzwi. Metoda „na klamkę” jest najpopularniejszą formą przestępstwa. Osoba wchodzi do domu i zapomina przekręcić klucza. Złodziej wykorzystuje nasz moment nieuwagi: popołudniową drzemkę, kąpiel czy słuchanie muzyki na słuchawkach. Sprawdza czy drzwi są zamknięte, wchodzi do środka i okrada. W mniejszych mieszkaniach nawet nie wkracza do mieszkania, tylko otwiera drzwi i bierze to, co leży najbliżej wejścia.

Eksperci od zabezpieczeń wskazują, że najprostszą metodą ochrony jest każdorazowe zamykanie drzwi. Powinniśmy tez pamiętać, aby nie kłaść wartościowych rzeczy, na przykład torebki z dokumentami blisko wejścia. Najczęstszym błędem jest przewieszanie torebki na wieszaku przy drzwiach.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE