Nie żyje Barbara Radecka. Aktorka znana z seriali miała 85 lat

Zmarła Barbara Radecka. Aktorka znana była z ról w takich serialach jak: „Plebania”, „Pitbull”, „Na sygnale”, „Przyjaciółki” czy „Na Wspólnej” czy „W rytmie serca”. Miała 85 lat. O śmierci aktorki poinformowali jej bliscy za pomocą konta na portalu społecznościowym:

„Dzisiaj odeszła Barbara Katarzyna Radecka, nasza ukochana żona, mama i babcia.

O terminie pogrzebu poinformujemy w najbliższym czasie.” – czytamy.

Na portalu społecznościowych pożegnał ją wnuk Michał:

„Dziś zmarła moja babcia, Katarzyna (Barbara) Radecka. Odeszła w spokoju, w domu, u boku swojego męża, mojego dziadka Janusza, z którym spędziła aż 63 lata. Była aktorką i reżyserką teatralną, artystką, polityczką i feministką. Była aktywna społecznie – wspierała dzieci z domów dziecka, które często brała pod częściową opiekę i wychowanie. Do ostatnich lat miała niespożytą energię – jednym z jej autorskich projektów w późniejszych latach był istniejący od 2012 amatorski Teatr Pogotowie Poetyckie.
Po niedawnym zdiagnozowaniu nowotworu zrezygnowała z terapii – wolała odejść w spokoju. W tym przypomina mi naszego wspólnego ulubionego autora – Terry’ego Pratchetta, z którego książkami swego czasu miałem okazję ją zapoznać i które stały się jedną ze stałych elementów naszej relacji. Choć oczywiście chciałbym żeby dalej była z nami, mam świadomość że chciała zejść ze sceny na własnych warunkach – świadomie i bez ociągania.
Dowodem siły jej charakteru niech będzie to, że nie lubiąc nadanych jej imion (Barbara Julita) przez niemal całe życie konsekwentnie używała imienia Katarzyna – i pod takim imieniem wszyscy ją znali.
Babciu Kasiu – będzie mi Cię bardzo brakowało.” – czytamy.
Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]