Powrót zimy – w Polskę uderzy wielki mróz!

W najbliższym czasie czekają na nas mroźne temperatury, jednak synoptycy przewidują, że prawdziwe zimno czeka na nas pod koniec stycznia

Fot. Łukasz / Kraków w Pigułce

Do tej pory zima przyniosła do kraju spore opady śniegu, mimo to temperatury pozostawały znośne. Synoptycy podają jednak o nadciągającym mrozie. Jak przekazuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW), w nocy z poniedziałku na wtorek nadal będzie pochmurno i mglisto, a lokalnie możliwe są słabe opady śniegu.

Jak donosi portal interia.pl, w wysokich partiach Karpat i na Wybrzeżu oraz Pomorzu temperatura może spaść do minus siedmiu, ośmiu stopni Celsjusza. Na pozostałym obszarze od minus pięciu na Suwalszczyźnie, około minus jednego stopnia w centrum do około zera na południowym zachodzie, Lubelszczyźnie, Podlasiu i Mazowszu.

Najgorszego jednak możemy spodziewać się pod koniec stycznia. Michał Kołodziejczyk z portalu „Fani pogody” podawał w sobotę, że jeszcze chłodniejsze, arktyczne masy powietrza spłyną w nasz region pod koniec miesiąca. Zaznacza, że po 25 stycznia, uderzą one szczególnie we wschodniej części Polski. Mróz będzie sięgał będzie nawet -15 do -18 stopni Celsjusza. Zaznaczono także, że inny model przewiduje temperaturę -17 stopni. Kołodziejczyk dodaje, że „do końca miesiąca czekają nas temperatury bliższe termicznej zimie niż wiośnie”. Prognoza jednak dotyczy pogody kilka dni do przodu, więc trzeba mieć na uwadze, że temperatury mogą ulec zmianie.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]