Nowe ceny za egzamin na prawo jazdy

Zmiana stawek jest przygotowywana przez marszałków województw. Takie same opłaty będą obowiązywały w całej Polsce 

Fot. Pixabay

Jak informuje portal money.pl, nowelizacja prawa o ruchu drogowym wprowadzi nowe cenniki egzaminów na prawo jazdy. Marszałkowie województw przygotowują się do zmiany stawek po tym, jak rząd przerzucił ten obowiązek z Ministerstwa Infrastruktury na samorządy. Tym samym o wysokości stawek decydują sejmiki województwa.

Nowe prawo umożliwia sejmikom decydowanie o wysokości opłat, jednak pracodawcy ustalili górne granice, które nie mogą zostać przekroczone. Jak wynika z nowelizacji egzamin teoretyczny nie może być droższy niż 50 zł, a egzamin praktyczny 200 złotych lub 250 złotych w zależności od kategorii.

Również ustalono jednolitą stawkę. Ceny egzaminu będą jednakowe, niezależnie od województwa, w którym będzie się przystępować do egzaminu. Nie mniej jednak ma on podrożeć, a kwota będzie wynosiła 250 złotych: 50 zł za egzamin teoretyczny i 200 zł za praktyczny przy egzaminie na kategorię B. Jak ustalił dziennikarz RMF, podwyżki wejdą w życie w pierwszej połowie roku.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]