Premier zapowiada obniżkę cen biletów kolejowych

Mateusz Morawiecki zapytany o to, czy będzie interweniował w sprawie wysokich cen biletów kolejowych odpowiedział, że ceny biletów kolejowych nie pozostaną na tym poziomie, na jakim dziś są

Fot. Kraków w Pigułce

„Ceny biletów kolejowych nie pozostaną na tym poziomie, na jakim dziś są” – odpowiedział, zapytany we wtorek, Mateusz Morawiecki. Dodał również, że będzie domagał się zdecydowanych działań od Ministerstwa Infrastruktury, żeby ceny były jak najniższe. Takie stanowisko jednak nie pokrywa się z tym, które niedawno przedstawiał rzecznik PiS Rafał Bochenek.

Jak informuje portal money.pl, rzecznik partii rządzącej podkreślał w rozmowie na antenie Radia Zet, że „ceny musiały zostać podniesione z uwagi na koszty energii elektrycznej”. Podkreślał on, że dziennikarze, gwiazdy wrzucały wiele zdjęć biletów Pendolino, z pierwszej klasy, oraz twierdzi że 90 proc. pasażerów nie jeździ pierwszą klasą Pendolino, tylko korzysta z przejazdów np. PKP Intercity lub też TLK. Według niego takie bilety tyle nie zdrożały. 11 stycznia tego roku wprowadzono nowe ceny biletów. Za przejazd Pendolino trzeba zapłacić 17,8 proc. więcej, a bilety na podróż Express InterCity podrożały o 17,4 proc.

„Nie pamiętam tak dużej podwyżki cen biletów w ostatnich 10 latach. To kompletnie niezrozumiałe, zwłaszcza że jako społeczeństwo wydajemy miliardy złotych na dotacje i inwestycje w PKP PLK. Tego nie da się obronić” – tak wypowiada się dla money.pl były prezes Kolei Dolnośląskich oraz założyciel Instytutu Rozwoju i Promocji Kolei, Piotr Rachwalski.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]