Uwaga na fałszywe e-maile! Chcą dodatkowej opłaty i zastawiają pułapkę

Poczta Polska ostrzega. Oszuści wysyłają maile podszywają się pod tę instytucję. Nie dajcie się okraść. Przeczytajcie uważnie. 

 

Uwaga! Cyberprzestępcy przesyłają fałszywe wiadomości e-mail, w których podszywają się pod @PocztaPolska i informują o konieczności dopłaty za przesyłkę. Wejście w link prowadzi na niebezpieczną stronę wyłudzającą dane do kart płatniczych.
Bądźcie czujni i nie dajcie się okraść! pic.twitter.com/d8jmWAaiD7

— CSIRT KNF (@CSIRT_KNF) January 18, 2023

„Uwaga! Cyberprzestępcy przesyłają fałszywe wiadomości e-mail, w których podszywają się pod @PocztaPolska

i informują o konieczności dopłaty za przesyłkę. Wejście w link prowadzi na niebezpieczną stronę wyłudzającą dane do kart płatniczych. Bądźcie czujni i nie dajcie się okraść!” – ostrzega Zespół Reagowania na Incydenty Bezpieczeństwa Komputerowego polskiego sektora finansowego.

Phishing to rodzaj ataku hakerskiego, który polega na podszywaniu się pod zaufane osoby lub instytucje, aby wyłudzić informacje osobiste lub finansowe. Przestępcy wykorzystują fałszywe strony internetowe lub wiadomości e-mail, aby przekonać ofiary do podania informacji, takich jak hasła, numery kart kredytowych, dane bankowe itp.

Phishing to rodzaj oszustwa, w którym atakujący próbuje wyłudzić poufne informacje (takie jak hasła, numery kart kredytowych lub dane osobiste) od nieświadomych ofiar. Oszuści często wykorzystują fałszywe strony internetowe, e-maile i wiadomości tekstowe do wyłudzania tych informacji. Mogą również wykorzystać technikę socjotechniki, aby przekonać ofiary do udostępnienia danych.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]