Awaria w jednym z największych banków

Klienci tego banku zgłaszają problemy w sprawie awarii w aplikacji mobilnej. Trwają prace nad rozwiązaniem usterki

Fot. Pixabay / Kraków w Pigułce

W mBanku nastąpiła awaria dotycząca płatności. Do banku wpłynęło już prawie 600 zgłoszeń w sprawie awarii w aplikacji mobilnej. Klienci nie mogą również autoryzować przelewów przez wiadomości SMS – informuje portal innpoland.pl.

„Obecnie możecie mieć problemy z otrzymywaniem smsów autoryzacyjnych” poinformowano w komunikacie umieszczonym na oficjalnej stronie banku. mBank deklaruje, że pracuje nad rozwiązaniem problemu oraz przypomina, że klienci mogą zmienić sposób autoryzacji transakcji na mobilną autoryzację.

Awarię zauważył także portal downdetector.pl, który zbiera informacje o problemach dotyczących poszczególnych usług. Pierwsze zgłoszenia o usterce w mBanku zaczęły wpływać w dniu dzisiejszym po godz. 11:00. Usterka pojawiła się w największych polskich miastach. Zgłoszenia napływają m.in. ze stolicy, Krakowa, Gdyni, Poznania i Lublina. Pojedyncze zawiadomienia napływają także mniejszych miast.

O godzinie 14:15 mBank zaktualizował komunikat, w którym informuje, że wszystkie SMS-y powinny już do klientów docierać bez przeszkód. Dodano również przeprosiny za utrudnienia.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]