Nastolatkowie zdewastowali samochód i wiatę przystankową

Niespełna 17-latkowie z Tarnowa niszczyli, co spotkali na swojej drodze. Rozbili szyby w wiacie przystankowej oraz witrynie sklepowej, a także kopali po karoserii samochodu uszkadzając pokrywę bagażnika, a następnie skradli z niego tablicę rejestracyjną. Jak tłumaczyli, zrobili to… z nudów.

Po święcie Trzech Króli do policjantów z Mościc dotarły zgłoszenia o uszkodzeniu samochodu osobowego i kradzież z niego jednej tablicy rejestracyjnej, a także rozbitych bocznych modułach szklanych w jednej z wiat przystankowych w Tarnowie. Kryminalni z mościckiej jednostki po kilku dniach wytypowali osoby, które mogły dokonać tego uszkodzenia. Zostali oni zatrzymani, a następnie policjanci udowodnili im te przestępstwa. Obaj przyznali się do tych zniszczeń.

Młodzi mieszkańcy miasta usłyszeli zarzuty uszkodzenia trzech różnych obiektów na łączną sumę ponad 3500 złotych. Czeka ich postępowanie sądowe za naruszenie artykułu 288 kodeksu karnego, za co grozi do 5 lat pozbawienia wolności, a dodatkowo naprawienie szkody.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]