Pierwsza niedziela handlowa w 2023 roku

Pierwsza niedziela handlowa w 2023 roku wypada w najbliższy weekend. Oznacza to, że przez dwa dni w weekend będzie można robić zakupy we wszystkich sklepach

Fot. Pixabay

Po zaostrzeniu zakazu handlu znaczna część sklepów jest zamkniętych przez większość niedziel w roku. Tylko w siedem niedziel w ciągu roku sklepy mogą być otwarte bez ograniczeń. Jednak 29 stycznia wypada niedziela handlowa, jedyna w tym kwartale. Kolejna przypada dopiero na 2 kwietnia, przed świętami wielkanocnymi. Następne niedzielne zakupy będą możliwe 30 kwietnia, tuż przed weekendem majowym.

Z okazji braku zakazu handlu w najbliższą niedzielę otwarte będą wszystkie sklepy, zarówno duże markety i sieciówki, centra handlowe oraz sklepy budowlane. W zwykłe niedziele, kiedy to obowiązuje wspomniany wcześniej zakaz, otwarte mogą być tylko małe sklepiki, w których za ladą stanie właściciel. Jest również kilka wyjątków, między innymi stacje benzynowe oraz sklepy sieci Żabka.

Jak informuje portal money.pl, na złagodzenie stanowiska rządu w sprawie zakazu handlu w niedziele nie ma co liczyć. Partia ma konkretny pomysł, co w niedzielę powinni robić Polacy. W zeszłym roku na ten temat wypowiadała się minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg podczas rozmowy w telewizji Trwam: „Ten dzień powinno się spędzać z rodziną. To czas dla rodziny, na modlitwę, a nie na spędzanie go w sklepie.”

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]