Prognoza pogody na weekend. Na co powinniśmy się przygotować?

Zima w Polsce trwa w najlepsze. Na rozpogodzenie nie ma co liczyć, zamiast tego czekają nas niskie temperatury i duże zachmurzenie

Fot. Pixabay

Jak donosi portal interia.pl, na najbliższe dni musimy przygotować się na niskie temperatury i spore zachmurzenie. Wyjątkiem będą północne województwa, a w centrum i na południu będzie padać śnieg i deszcz. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej podaje, że nad Europą dominuje rozległy układ wysokiego ciśnienia, tylko krańce północne oraz południe kontynentu znajdują się w zasięgu niżów. Z tego wynika, że Polska znajduje się w obszarze podwyższonego ciśnienie i starej masie powietrza polarnego.

W nocy z piątku na sobotę miejscami mogą wystąpić opady śniegu. Dodatkowo lokalnie będzie występować mała, która może ograniczać widzialność do 200 metrów. IMGW ostrzega przed śliskimi chodnikami na północy kraju. Na wybrzeżu temperatura minimalna wyniesie około 0 st. C. Najzimniej będzie w rejonach podgórskich (do – 8 st. Celsjusza). Dodatkowo nad morzem możemy się spodziewać porywistego wiatru.

W sobotę będzie dominować duże zachmurzenie oraz słabe opady. W Sudetach miejscami spadnie ok. 6 centymetrów śniegu. Temperatura maksymalna będzie wahać się od -1 do 2 st. C. Na wybrzeżu termometry pokażą ok. 4 st. C. z kolei na Suwalszczyźnie i kotlinach sudeckich do – 3 st. C. Najzimniej na Podhalu: temperatura spadnie do -5 st. C.

W niedzielę podobnie prognozowane jest zachmurzenie, dodatkowo przelotne opady śniegu w całym kraju, a na wybrzeżu – śniegu z deszczem. Temperatura wyniesie od -2 stopni Celsjusza w Małopolsce i na Podkarpaciu do 4°C na Pomorzu Zachodnim i nad morzem, w dolinach górskich od -5°C do -2°C. Wiatr powinien być słaby i umiarkowany w większości rejonach kraju, jednak nad morzem może osiągnąć do 65 km/h.

Eksperci informują, że w następnym tygodniu pogoda raczej nie ulegnie zmianie. Przewidywane są intensywne opady śniegu na południu kraju.

 

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]