Jest decyzja rządu w sprawie cen biletów PKP Intercity

W przyszłym tygodniu ma zostać podana informacja w sprawie zakresu cen obniżki biletów PKP Intercity

By Jakub Murat (Muri) – Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=43812670

Na początku roku spółka PKP Intercity podała, że od 11 stycznia zaczyna obowiązywać nowy cennik biletów. Ceny bazowe biletów jednorazowych w pociągach Pendolino wzrosną średnio o 17,8 proc., w pociągach EIC o 17,4 proc., a w pociągach TLK/IC średnio o 11,8 proc. Takie działanie uzasadniono wzrostem cen prądu.

Rzecznik rządu Piotr Müller, w rozmowie z Polsat News przekazał, że w przyszłym tygodniu zostanie podana informacja dotycząca obniżki cen biletów PKP Intercity. Jest to efekt spotkania premiera między innymi z szefem resortu infrastruktury.

„Wczoraj premier Mateusz Morawiecki spotkał się z panem ministrem (Andrzejem) Adamczykiem, też z ministrem (Maciejem) Małeckim, wiceministrem aktywów państwowych, zarządem PKP Intercity, myślę, że w przyszłym tygodniu pewne rozstrzygnięcia będzie już można zakomunikować” poinformował rzecznik rządu.

Dodatkowo został zapytany, jakie to będą rozstrzygnięcia. Na to pytanie odpowiedział, że mają być pozytywne oraz, że chodzi o obniżenie cen, co do zakresu trwają ostateczne ustalenia. Dodał także: „Uważamy, że te podwyżki były za duże i pan premier zdecydowanie postawił tą sprawę jasno, że musi być o jakiś próg obniżona.”

Zapewnił, że nastąpi korekta cen biletów oraz, że pewne warianty zostały przedstawione, a w przyszłym tygodniu będzie informacja w tym zakresie.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]