Tyle zapłacimy za litr paliwa

Analitycy Reflex, że po względnie spokojnym początku roku na stacjach benzynowych obserwuje się wzrost cen paliwa

Fot. Pixabay

Jak podają analitycy serwisu reflex.com.pl, średnio w skali kraju notuje się podwyżki rzędu 10 groszy, jednak w niektórych stacjach jest to wzrost blisko 20 groszy na litrze. Nieco lepiej ma się sytuacja w przypadku oleju napędowego.

W komentarzu serwisu reflex.com.pl podano, że odczuwalna dynamika zmian cen benzyny to konsekwencja podwyżek cen hurtowych. Te od początku stycznia sukcesywnie rosły i w dniu dzisiejszym są o ponad 30 groszy za litr wyższe niż na początku stycznia. Natomiast w przypadku diesla zmiana ceny we wspomnianym okresie to zaledwie 12 groszy na litrze. Jak informuje serwis, obecne średnie ceny paliwa wynoszą odpowiednio: 95 – 6,64 zł/l (+10 gr/l), bezołowiowej 98 – 7,36 zł/l (+9 gr/l), oleju napędowego 7,65 zł/l (+2 gr/l), autogazu 3,20 zł/l (+5 gr/l).

„Podwyżki cen benzyn z rynku hurtowego w znacznym stopniu przeniosły się już na stacje paliw, ale dalej jest miejsce na podwyżki do 10 groszy na litrze w kolejnym tygodniu. Nieco spokojniej wygląda sytuacja na rynku oleju napędowego. Ceny co prawda mogą wzrosnąć, ale nie będą to podwyżki takie jak w przypadku benzyny. Prawdopodobnie kolejny tydzień z rzędu będą rosły ceny autogazu, który od początku roku zdrożał już o 8 proc. (23 gr/l)” – stwierdzają autorzy komentarza na stronie Reflex.com.pl.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]