Dodatek do pupila – jakie warunki trzeba spełnić?

Oto warunki,  jakie właściciele czworonogów muszą spełnić aby dostać tak zwane „500 plus na psa i kota”

Fot. Pixabay

Wsparcie przyznawane jest w ramach walki z bezdomnością czworonogów. W ramach niego właściciele pupili mogą ubiegać się od urzędu miasta lub gminy nawet kilkaset złotych dofinansowania do zabiegów weterynaryjnych. Portal money.pl informował, że można otrzymać stuprocentowe dofinansowanie do zabiegów kastracji i czipowania psów oraz kotów, których koszt mieści się w przedziale od 100 do nawet 500 zł.

Aby uzyskać szczegółowe informacje dotyczące takiego dodatku należy skontaktować się z urzędem. Cała akcja ma potrwać do listopada 2023 r. lub do wyczerpania środków finansowych. Pod koniec ubiegłego roku wicepremier, minister rolnictwa Henryk Kowalczyk tak wypowiadał się w tej sprawie: „Chcemy wprowadzić ustawę o obowiązku czipowania psów. Tak, żeby każdy był odpowiedzialny za to zwierzę, którym się opiekuje.”

Odniósł się również do sytuacji odbierania zwierząt przez różne inspekcje pod pretekstem złego traktowania lub złego stanu. Minister podkreślił, że należy z tym skończyć, a takie wejście do gospodarstwa będą miały tylko państwowe inspekcje, w tym przypadku jest to Inspekcja Weterynaryjna, a nie inspekcje, które się czasami nazywają inspekcjami.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]