Zbliża się termin na wykorzystanie bonu turystycznego

Ferie zimowe to idealna okazja na wyjazd lub aktywne spędzenie czasu. W tym aspekcie można wykorzystać bon turystyczny, jednak trzeba się spieszyć

 

Fot. Pixabay

Polski Bon Turystyczny to świadczenie w wysokości 500 zł na każde dziecko i 1000 zł na dziecko z niepełnosprawnościami. Jest on automatycznie przyznawany wszystkim, którzy są uprawnieni do pobierania świadczenia 500+. Można go realizować na terenie całego kraju, a opłacić nim można usługi hotelarskie, jednodniowe wycieczki, kolonie lub zielone szkoły. Również można nim zapłacić za wejścia do parków rozrywki, muzeów i innych atrakcji, które nie wymagają noclegu. Jak informuje portal inetria.pl, lista obiektów, w których można wykorzystać bon, znajduje się na stronie Polskiej Organizacji Turystycznej.

O to świadczenie można ubiegać się od lipca 2020 roku i zostało wprowadzone, nie tylko by wesprzeć branżę turystyczną po lock downach z powodu pandemii koronawirusa, ale także by umożliwić wyjazd z dziećmi na ferie rodzinom, które mogą mieć zbyt mało funduszy na takie atrakcje.

W tym roku można go wykorzystać do 31 marca. Dane ZUSu podają, że do końca roku 2022 przyznano 4,3 mln bonów, z czego aktywowano 3,7 mln. Osoby, które jeszcze nie wykorzystały bonu, mogą zrobić to w czasie zimowej przerwy. Portal przypomina, że planując ferie warto sprawdzić listę hoteli i obiektów noclegowych, które honorują bon turystyczny. W całej Polsce jest 31 500 takich miejsc. Jednak bonu nie trzeba wykorzystywać tylko na wyjazdy z noclegiem, można zapłacić nim także za inne atrakcje.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]