Gdy zapomnisz możesz zapłacić ogromną karę

Kontrolerzy Poczty Polskiej rozpoczęli kontrolę abonamentu RTV. Zgodnie z prawem płacić abonament powinien każdy. Co jednak się stanie jeżeli zapomnimy zapłacić i wpuścimy kontrolera do domu?

Kontrolera Poczty Polskiej możemy wpuścić lub nie. W ustawie napisano bowiem, że powinniśmy to zrobić, nie napisano jednak, że musimy.

Jeżeli zdecydujemy się na udostepnienie mieszkania do kontroli, wtedy dajemy kontrolerowi do dyspozycji inne narzędzie. Może sprawdzić mieszkanie, znaleźć telewizor, zażądać od nas dowodu tożsamości i dowodu wpłat za abonament RTV. Na tym kontrola się kończy i jeżeli mamy wszystko uregulowane nie powinno być problemu.

Problem zaczyna się, gdy zapomniemy zapłacić lub nie płaciliśmy nigdy, a w domu mamy radio lub telewizor. Wtedy kontroler spisuje nasze dane, a my musimy zapłacić karę. Kara za nieuiszczenie opłaty to 30-krotność jej kwoty. Jeżeli nie zapłacicie sprawą ściągnięcia należności zajmie się Urząd Skarbowy, który może nawet zająć konto, by ściągnąć należną opłatę. Warto nadmienić, że poczta może udowodnić, że macie telewizor nawet bez wchodzenia do mieszkania np. twierdząc, że co miesiąc dostarcza rachunek za kablówkę. Logicznym jest, że skoro ktoś płaci za kablówkę, ma też telewizor.

  • Opłata za 1 miesiąc za radioodbiornik wynosi 8,70 zł miesięcznie (jeżeli abonent każdego miesiąca uiszcza opłatę, wówczas opłata za okres 12 miesięcy wyniesie 104,40 zł).
  • Opłata za 1 miesiąc za odbiornik telewizyjny lub telewizyjny i radiofoniczny wynosi 27,30 zł miesięcznie (jeżeli abonent każdego miesiąca uiszcza opłatę, wówczas opłata za okres 12 miesięcy wyniesie 327,60 zł).
  • Użytkownicy odbiorników, którzy do 25 stycznia 2023 r. uiszczą opłatę abonamentową za cały rok, otrzymują 10-procentową zniżkę.
Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]