Masz taki gaz w kuchence? Nie dość, że to niebezpieczne to płacisz więcej za gaz!

Użytkownicy social media piszą, że gaz w ich kuchenkach ma inny kolor i obwiniają za to dostawcę. Tymczasem inny kolor gazu świadczyć może o awarii. Poza tym, że płacić można więcej, sytuacja może być niebezpieczna dla zdrowia.

Fot. Pixabay

Jak mówi specjalista z uprawnieniami z którym rozmawialiśmy, płomień powinien być niebieski. Jeżeli ma inny kolor nie znaczy to, że gaz jest gorszy.

Płomień jest słabszy i może wydawać się żółty, co sygnalizuje niebezpieczną sytuację. Najprawdopodobniej układ zasysający powietrze do palnika jest zabrudzony. W takim przypadku należy natychmiast wyłączyć gaz i dokładnie przewietrzyć pomieszczenie, gdyż część gazu nie jest spalana i znajduje się w powietrzu.

Najlepiej wezwać jest osobę z uprawnieniami, która zakręci gaz i przeprowadzi czyszczenie. Dodatkowo za taki gaz płaci się więcej, bo więcej czasu potrzeba na podgrzanie potraw i wody więc nawet odrobina żółtego koloru w palniku powinna zapalić u nas lampkę ostrzegawczą.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]