Nowy pomysł na 300 plus. Dla kogo byłoby nowe świadczenie?

Do Senatu wpłynęła propozycja na poprawę jakości życia seniorów. Nie chodzi tym razem jednak o dodatek dla małżeństw czy dodatkową emeryturę, ale o tzw. 300 plus dla wdów.

Fot. Pixabay

Starszym małżeństwom łatwiej jest się utrzymać we dwójkę. Dwie emerytury dają szansę na popłacenie rachunków, zrobienie zakupów i wykupienie leków.

Niestety, wraz ze śmiercią partnera starsi ludzie mają problem w spłacie swoich zobowiązań i często popadają w niedostatek.

„Fakt” poinformował, że do Senatu wpłynęła petycja o przyznanie 300 plus dla wdów i wdowców. Wsparcie miałoby objąć osoby, które były w związku małżeńskim co najmniej 45 lat.

Różne opcje polityczne od dawna postulują podobne rozwiązanie. Platforma Obywatelska proponowała, by wdowa lub wdowiec częściowo pobierała też emeryturę zmarłego partnera. Lewica natomiast postuluje, by wdowa lub wdowiec mogli wybrać czy chcą pobierać rentę i połowę swojej emerytury czy połowę renty i cała swoją emeryturę.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]