Ksiądz otrzymał karę od Biskupa za słowne atakowanie wolontariuszy WOŚP

Ks. Roman Kneblewski na swoich mediach społecznościowych porównał wolontariuszy WOŚP do hitlerowskiej akcji Winterhilfswerk. Biskup ostro zareagował w tej sprawie

Fot. Shutterstock

Jak donosi portal interia.pl, bydgoski Biskup, Krzysztof Włodarczyk wydał dekret, w którym zakazał ks. Romanowi Kneblewskiego wypowiadania się w mediach i prowadzenia jakiejkolwiek działalności medialnej. Takie działania podjął ze względu na obraźliwe wpisy ks. Kneblowskiego dotyczące wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. We wpisie ksiądz zamieścił zdjęcia dzieci, w mundurach Hitlerjugend, zbierające pieniądze do puszki, czym porównał wolontariuszy WOŚP do nazistowskiej akcji charytatywnej Winterhilfswerk.

„Jeżeli przywodzi wam to coś na myśl, to dobrze, ponieważ ludzka bezmyślność porażkę stanowi” – tak ksiądz oznajmił na Twitterze. Następnie opublikował kolejny wpis, który zatytułował „Lewacka logika i konsekwencje”. Napisał w nim takie słowa:

„Są osoby, które najpierw miały nakładki z piorunem, a teraz z serduszkiem WOŚP. To w końcu chore dzieci trzeba zabijać czy ratować?”

Kontrowersyjne wpisy księdza Kneblowskiego szybko spotkały się z reakcją Biskupa Krzysztofa Włodarczyka: „Wobec powyższego z dniem 31 stycznia 2023 r., zakazuję księdzu wypowiadania się w mediach wszelkiego typu i prowadzenia działalności medialnej zarówno w internecie jak i formie konwencjonalnej” – napisał w dekrecie.

Interia.pl wskazuje, że wcześniej rzecznik kurii ks. Marcin Jiers w rozmowie z portalem oznajmił, że diecezja nie ma nic wspólnego ze słowami kapłana. Zadeklarował on, że kuria bydgoska nie utożsamia się i odcina się od wypowiedzi księdza. Dodał również, że to wyłącznie ksiądz Kneblowski oraz jego sumienie odpowiadają za każde słowo, przecinek czy grafikę umieszczoną w internecie.

 

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]