Masz konto w tych bankach? Banki zwracają pieniądze. Pierwsze przelewy już poszły

We wrześniu ubiegłego roku wprowadzono zmiany w przepisach o kredycie hipotecznym. W oczekiwaniu na wpis do księgi w wielu przypadkach trzeba było ponosić dodatkowe opłaty. Teraz banki zwracają pieniądze.

Jak argumentowało ministerstwo sprawiedliwości, które było autorem nowych regulacji, przepisy miały być odpowiedzią na wydłużające się formalności. Na wpis do księgi czeka się nawet rok, a przez ten czas niektóre banki naliczały dodatkowe koszty. Jak informuje resort, kwoty robią wrażenie. Niekiedy do kosztów kredytu doliczano nawet 500 zł, co w przeliczeniu na rok daje sumę 6 tys. zł.

Przepisy obejmą umowy kredytów zawartych od 17 września 2022 roku oraz tych, których kredytobiorcy jeszcze czekają na wpis do księgi. Klient nie musi nic robić. Po wpisie do księgi wieczystej, zwrot ma nastąpić do 60 dni.

Jak dowiedział się TVN24, PKO Bank Polski zwrócił już koszty podwyższonych odsetek. Pierwszych zwrotów dokonały też Alior Bank oraz Credit Agricole.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]