Uwaga! Nowa, sprytna metoda oszustwa! Nie daj się nabrać i sam zadzwoń!

Cyberprzestępcy przygotowali nowy schemat oszustwa. Podszywając się pod członka rodziny doprowadzili mieszkańca powiatu tureckiego do przelania 2,5 tysiąca złotych na podane konto. Apelujemy o ostrożność i przypominamy o ograniczonym zaufaniu podczas takich kontaktów.

Do Komendy Powiatowej Policji w Turku zgłosił się mieszkaniec powiatu tureckiego który powiadomił o oszustwie na jego szkodę.

Jak ustalono w sobotę otrzymał z nieznanego numeru wiadomość o treści „Cześć tato. To mój nowy numer. Możesz usunąć ten stary. Wyślij wiadomość na whatsapp”. Dalsza rozmowa przeniosła się do komunikatora whatsapp, gdzie osoba podawała się za córkę pokrzywdzonego.

W trakcie rozmowy oszust napisał, że telefon wpadł do toalety i potrzebuje 2499 zł na zakup nowego. W wiadomości podał numer konta, na które mężczyzna wykonał przelew natychmiastowy na 2500 zł. Po tym pokrzywdzony próbował dzwonić na numer telefonu, lecz był on zajęty lub nikt nie odbierał. W niedzielę rano skontaktował się z córką, która zaprzeczyła, że pisała do niego wiadomości.

Należy pamiętać o tym, że oszuści umiejętnie manipulują rozmową tak, żeby uzyskać jak najwięcej informacji.  W kontaktach z nieznajomymi kierujmy się zawsze zasadą ograniczonego zaufania.

Każdą prośbę o przesłanie pieniędzy lub podanie danych konta bankowego powinno się traktować jako próbę oszustwa. Najlepiej w takiej sytuacji to rozłączyć się, samemu zadzwonić i zweryfikować przekazane informacje.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]