Nowy sposób składania wniosków o 500 plus. Minimum formalności i oszczędność czasu

Od 1 czerwca 2023 roku zaczyna się nowy okres rozliczeniowy świadczenia 500 plus. Wniosek można złożyć na kilka sposobów. ZUS zachęca, by wypróbować nowy. Formalności powinny zająć tylko kilka minut.

Fot. Kraków w Pigułce

Wniosek o przyznanie świadczenia 500 plus można złożyć przez PUE ZUS, portal Emp@tia, a także w niektórych bankach poprzez bankowość elektroniczną.

Teraz, do tej listy dopisać można również aplikację mZUS, którą instaluje się na swoim smartfonie. Aplikacja łączy się z PUE ZUS, dlatego większość danych zostanie wypełniona automatycznie.

Za pośrednictwem aplikacji możesz:

  • w prosty sposób złożyć wniosek o świadczenie wychowawcze 500+ i świadczenie dobry start 300+

Jeśli wcześniej składałeś do nas wniosek o świadczenie 300+ lub 500+ i przyznaliśmy Ci świadczenie – możesz na jego podstawie utworzyć nowy wniosek. Do kreatora pobiorą się wszystkie Twoje dane. Jeśli coś się zmieniło, możesz to poprawić.
Jeśli tworzysz wniosek i masz dzieci zgłoszone do ubezpieczenia zdrowotnego w ZUS, możesz w kreatorze wybrać dane tych dzieci. Dzięki temu nie musisz wprowadzać tych danych ręcznie.

Tutorial – jak złożyć wniosek 500+ przez aplikację mobilną mZUS (link do YouTube)

  • szybko sprawdzić, co się dzieje z Twoim wnioskiem – zobaczysz jego status

W aplikacji będziesz mieć dostęp do wniosków, które trafiły do ZUS różnymi kanałami, przez: aplikację mZUS, PUE ZUS, bankowość elektroniczną lub system Emp@tia.

  • podejrzeć dane o wypłatach Twoich świadczeń – sprawdzisz kwotę świadczenia i termin jego wypłaty
  • nawiązać telefoniczny kontakt z infolinią ZUS (COT) – jeśli zezwolisz na połączenie, aplikacja wybierze numer do COT na Twoim urządzeniu
  • przejść do strony, która umożliwia rezerwację e-wizyty w ZUS – na Twoim urządzeniu uruchomi się przeglądarka internetowa z dostępem do strony, która umożliwi Ci rezerwację e-wizyty
  • odczytać wiadomości, które pojawiły się na Twoim profilu PUE – jeśli na Twoim PUE pojawiła się wiadomość, zobaczysz ją również w aplikacji
  • otrzymać powiadomienia – przypomnimy Ci np. o możliwości składania wniosków na nowy okres świadczeniowy.
Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]