Mama Ginekolog może mieć spore problemy. Wszystko przez wyznanie w mediach społecznościowych

Warszawianka Roku Nicole Sochacki-Wójcicka, znana jako Mama Ginekolog, może mieć spore problemy. Narodowy Fundusz Zdrowia wydał właśnie oświadczenie, w którym domaga się natychmiastowej reakcji ze strony Uniwersyteckiego Centrum Zdrowia Kobiety i Noworodka WUM, wszystko to w reakcji na nagranie z lekarką w mediach  społecznościowych. 

@majakstasko niestety, ale to jest bardzo niefajne podejście wobec pacjentek – każda osoba powinna mieć dostęp do ochrony zdrowia, nie tylko ta z kontaktami albo zasięgami #mamaginekolog #mamaginekoloq #lekarz #lekarka #szpital #usg #ciąża #pacjent #pacjentka #nierówności ♬ dźwięk oryginalny – Maja Staśko


Nicole Sochacki-Wójcicka, influencerka oraz lekarz znana jako Mama Ginekolog, przyznała podczas nagranie na Instagramie, że przyjmuje znajomych i członków rodziny w ramach swojej praktyki w ramach NFZ. Wizyty takie miałyby się odbywać po godzinach, w prywatnym czasie lekarki.

Kobieta tłumaczyła też, że jest to „powszechna praktyka”:  „Każdy tak robi. Ja o tym rozmawiałam z zarządem, z profesorem. To jest normalne. To jest też sposób, żeby skrócić kolejki i dostęp po prostu do lekarza” – tłumaczyła Mama Ginekolog.

Komunikat NFZ:

„Nie ma zgody na przyjmowanie koleżanek i rodziny poza kolejnością w ramach kontraktu z NFZ.

W trybie pilnym żądamy wyjaśnień od Uniwersyteckiego Centrum Zdrowia Kobiety i Noworodka WUM, gdzie przyjmuje
@mamaginekolog
. Nie ma lepszych i gorszych pacjentów.”

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]