Rząd wprowadzi zakaz sprzedaży nieletnim. Ten popularny produkt będzie od 18 lat

Poseł Kamil Bortniczuk oraz europoseł Adam Bielan ogłosili, że złożą projekt ustawy, która ograniczy dzieciom i młodzieży dostęp do napojów energetycznych. Projekt ma ponoć poparcie wszystkich opcji politycznych i środowiska lekarskiego.

Poza zakazem sprzedaży osobom do lat 18, posłowie chcą ograniczyć reklamę napojów energetycznych. Na uwagę, że producenci są często sponsorem imprez sportowych i samych sportowców, polityk odpowiedział, że zakaz nie będzie obejmował tego typu reklam.

Według Kamila Bortniczuka projekt ma poparcie rządu, a także praktycznie wszystkich opcji politycznych i ma nadzieję, że niedługo zostanie przegłosowany.

Lekarze od dawna tłumaczą, że nadużywanie napojów energetycznych jest bardzo niebezpieczne dla zdrowia. W skrajnych przypadkach może to doprowadzić do ataków padaczkowych, zaburzeń rytmu serca, a nawet zawału i w konsekwencji do śmierci.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]