Zawrotne sumy za starą zabawkę. Sprawdź, czy takiej nie posiadasz

Kolekcjonerzy poszukują w sieci zabawek, które można było kiedyś znaleźć w Kinder Niespodziankach. Za najrzadsze figurki można otrzymać nawet kilkadziesiąt tysięcy euro

Fot. Warszawa w Pigułce

Kinder Niespodzianka firmy Ferrero trafiła na sklepowe półki w 1974 r. Po rozwinięciu sreberka i zjedzeniu czekoladowego jajka, znajdziemy w środku mniejsze, plastikowe jajko zawierające małą zabawkę. Najczęściej są to puzzle lub elementy do samodzielnego złożenia, ale  producent zapewnia, że w co siódmej znajduje się zabawka premium.

Jest to najczęściej kolekcja figurek, które przedstawiają postacie z bajek lub zwierzątek. Jak podaje portal money.pl, okazuje się, że kolekcjonerzy poszukują w sieci takich konkretnych zabawek, a im rzadsze figurki, tym wyższe ceny osiągają na portalach aukcyjnych.

Według kolekcjonerów to figurki smerfów osiągają zawrotne ceny na portalach aukcyjnych. Szczególnym zainteresowaniem cieszy się seria, która była dostępna w Kinder Niespodziankach od 1979 r. Rekordzistą jest figurka smerfa trzymającego małą latarnię, której cena może wynieść prawie 25 tys. euro. Wartość związana jest również z jakością wykonania, najbardziej poszukiwaną jest wersja z twardego niebieskiego plastiku z namalowanymi elementami ubioru niebieskiego ludzika. W 2021 roku pewien kolekcjoner zapłacił ponad 5 tysięcy euro za figurkę smerfa z fletem. Została na tyle wyceniona ponieważ miała ona ciemnoniebieskie malowanie oraz żółty instrument. Inne wersje kolorystyczne są warte mniej.

Smerf Laluś, który pomalowany jest na ciemnoniebiesko oraz trzyma srebrne lusterko, wart jest 4 tys. euro. Figurka w jaśniejszej wersji na aukcjach kosztuje tysiąc euro mniej. Warto zauważyć, że na polskich serwisach aukcyjnych za figurki wyznaczane są dużo niże kwoty. Obecnie Smerf Laluś wystawiony jest za 700 zł.

Posiadacze starych zabawek z czekoladowych jajek mogą sporo zarobić. Przykładem jest krasnoludek Ferdi Fallobst, który na zagranicznych aukcjach wart jest nawet 3,5 tys. euro. Mniej kosztuje figurka Asterixa – 180 euro.

W latach 90. szczególnie popularne były kolekcje figurek przedstawiające hipopotamy oraz krokodyle. Osoby je posiadające które również mogą je sprzedać, ale ich ceny są znacznie niższe – wahają się pomiędzy 40 a 95 złotych na polskich serwisach aukcyjnych.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]