Uwaga! Podszywają się pod popularny bank i informują o nowych „zabezpieczeniach”

Bank Millenium ostrzega przed oszustami. „Uwaga! Nowa metoda działania cyberprzestępców! Wysyłają wiadomości e-mail lub SMS z informacją, że musisz zaktualizować lub uwierzytelnić dane, żeby uniknąć zablokowania konta.” – czytamy w komunikacie banku. 

Fot. Bank Millenium

Bank ostrzega:

„Nie wysyłamy takich wiadomości i nigdy nie proponujemy żadnych aktualizacji systemu czy danych przez e-mail czy SMS. Jeśli otrzymasz taki SMS lub e-mail, zgłoś nam to – napisz przez skrzynkę kontaktową lub zadzwoń na naszą specjalną infolinię: 22 598 44 44 (opłata zgodna z taryfą operatora).”

Oszuści rozsyłają nieprawdziwe informacje o tym, że:

  • Twoje konto nie jest zgodne z „nowym systemem bezpieczeństwa”
  • Dostęp do Twojego konta został lub zostanie zablokowany

Jednocześnie w wiadomości znajduje się link do: aktualizacji, uwierzytelnienia czy odblokowania. Nie klikaj w takie linki!

A jeśli przez nieuwagę przejdziesz do takiej strony, nie podawaj danych osobowych, danych do logowania do bankowości internetowej, danych kart płatniczych i numerów kont. Od razu poinformuj nas o takiej sytuacji.  – czytamy na stronie banku.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]