Ten operator ma najszybszy internet w Polsce. Są wyniki badania

W dużych miastach takich, jak Warszawa, Kraków czy Poznań są miejsca, gdzie można używać 5G, a LTE jest już powszechne. Który operator wykorzysta pełnie mocy? Oto wyniki badania.

Fot. Pixabay

W styczniu 2023 roku serwis RFBenchmark zebrał 512 469 pomiarów. Dominowały w nim zasięg LTE (86,63 proc.). Zasięg 5G to tylko 9,6 proc. wszystkich wyników. Nie jest to jednak błąd czy celowe działanie, a dostęp do infrastruktury, która nie jest jeszcze na tyle rozwinięta. Poza tym nie wszystkie smartfony są w stanie obsłużyć łączność 5G. Jak zaznacza serwis zaobserwowano jednak tendencję wzrostową. W poprzednim rankingu udział 5G wynosił 5,62 proc.

Jakie są wyniki?

Najszybszym Internetem w 5G, jeżeli chodzi o pobieranie danych, może pochwalić się Plus. Jest na tym polu bezkonkurencyjny. Średni wynik to aż 151,8 Mb/s. Za nim jest Orange (59,7 Mb/s), Play (56,5 Mb/s) i T-Mobile (49 Mb/s).
Najszybszą wysyłkę danych w 5G ma Orange. Poza tym Orange ma najszybsze pobieranie danych w LTE i najniższą wartość PING w 5G. Play za to najszybciej wysyła dane w LTE i ma najniższy PING w LTE. T-Mobile uplasował się na dalszych miejscach we wspomnianych wcześniej kategoriach.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]