Uwaga! Konktrole wykryły niebezpieczne produkty! Sprawdź czy Twoja elektronika jest na liście!

„Sprawdziliśmy oznakowanie sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz to, czy nie są w nim przekroczone dozwolone ilości niebezpiecznych dla zdrowia substancji, takich jak ołów i kadm” – pisze UOKiK prezentując wyniki Inspekcji Handlowej. 

Fot. Shutterstock / Warszawa w Pigułce

„Testowaliśmy m.in. telefony, słuchawki, tablety dostępne w sklepach i hurtowniach. Zakwestionowaliśmy co 5 produkt. Zobacz, czy urządzenie, z którego korzystasz, znajduje się na liście zakwestionowanych produktów” – pisze UOKiK.

Niektóre produkty przekraczały dozwoloną normę o ogromne wartości. Przykładem były jedne z głośników, który przekroczyły normy ołowiu 600-krotnie! „Wyniki kontroli pokazały jak wiele wyrobów elektrycznych i elektroniki użytkowej, nie spełnia obowiązujących wymagań środowiskowych, a tym samym negatywnie wpływająca na środowisko naturalne, w którym żyjemy. Skala ujawnionych nieprawidłowości o charakterze konstrukcyjnym (przekroczenia substancji niebezpiecznych), jak i w zakresie formalnym, jednoznacznie wskazuje na potrzebę dalszego monitorowania tego segmentu rynku” – pisze Inspekcja Handlowa w podsumowaniu kontroli.

Listę zbadanych produktów i wyniki badań znajdziecie w opublikowanej tabeli.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]