Korzystasz z tych portali? Skarbówka sprawdzi miliony Polaków!

Sprzedajesz na Allegro, OLX i innych platformach sprzedażowych. Skarbówka ma zamiast przeprowadzić kontrole blisko 17 mln Polaków, Czy i czego mamy się bać?

Fot. Shutterstock

Pierwsze informacje na ten temat pojawiły się jesienią zeszłego roku i mówiły o osobach sprzedający towary i usługi za pośrednictwem takich platform jak Vinted, OLX czy Allegro. Chodzi tu o osoby, które nie zarejestrowały działalności gospodarczej, nie ma więc rozliczenia ze skarbówką. Teraz powstał i został opublikowany stosowny projekt ustawy.

Kontrola dotyczy wszystkich osób, które dokonały za pośrednictwem platformy więcej niż 30 transakcji na łączną kwotę 2000 euro, czyli ponad 9500 zł. Limit ma dotyczyć jednej platformy, więc teoretycznie można dokonać np. 29 transakcji na vinted bez obawy o kontrolę.

Projekt ustawy to echo europejskich rozwiązań i dostosowania naszego prawa do unijnego.

Tego typu platformy pomagają zamienić stare i zalegające przedmioty na gotówkę, jednak nieświadome nowych obowiązków osoby mogą wpaść w kłopoty.

To jeszcze nie wszystko! Urzędnicy przyjrzą się także ofertom wynajmu nieruchomości, a nawet usług np. drobne  prace remontowe. 

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]