Robisz zakupy w znanym dyskoncie? Klienci dostają wezwania na policję!

Zrobiłeś zakupy w dyskoncie spożywczym, zapłaciłeś, a za jakiś czas dostajesz wezwanie na policję w sprawie kradzieży? To coraz częstszy problem, sprawdź co może być tego przyczyną.

Do jednej z komend na Mazowszu wpływa coraz więcej zgłoszeń o podejrzeniu popełnienia wykroczeń – kradzieży rożnego rodzaju artykułów, głównie w jednej znanej sieci dyskontów spożywczych.

Często z przeprowadzonych czynności wynika, że do czynu zabronionego nie doszło, a nieuiszczenie zapłaty za towar odbywało się przy transakcjach przeprowadzanych na kasach samoobsługowych. Brak odnotowanej płatności za zakupy spowodowane było nieświadomym niewprowadzeniem kodu PIN w przypadkach transakcji kartami płatniczymi zbliżeniowo, bądź poprze przyłożenie karty do czytnika w nieodpowiedni sposób.

Apelujemy do mieszkańców o zwracanie uwagi na poprawność transakcji w celu uchronienia siebie przed nieprzyjemnymi sytuacjami i tłumaczeniem się przed policją po zakupach. Najczęstsze przypadki zgłoszeń dotyczą drobnych zakupów, za które osoby nie brały paragonów z kas samoobsługowych, tylko w pośpiechu przykładały kartę, myśląc, że płatność odbyła się zbliżeniowo bez konieczności podawania kodu PIN, co jednak nie miało miejsca i zostało zgłoszone jako kradzież.

Zwracajmy uwagę na poprawne przykładanie kart płatniczych i wpisywanie kodu PIN, a w przypadku ujawnienia po zrobionych zakupach braku obciążenia konta bankowego za transakcje, prosimy o zgłoszenie się do sklepu celem uregulowania należności i do komendy w Siedlcach w celu wyjaśnienia okoliczności zdarzenia.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]