Pracodawcy mogą zapłacić więcej. Pracownicy przyjdą po podwyżki!

Pracodawcy w Polsce powinni spodziewać się spodziewać kolejnego wzrostu kosztów pracowniczych. Według „Monitora Rynku Pracy” firmy Randstad wynika, że w najbliższym czasie wielu Polaków wystąpi o podwyżki. Jest to efektem wysokiej inflacji i rosnących kosztów życia.

Fot. Pixabay

Jak ubiegać się o podwyżkę?

1. Przygotuj się. Przeanalizuj swoją własną wartość i określ, jakiego rodzaju podwyżki oczekujesz. Ustal, ile chcesz otrzymać, i dowiedz się, jakie są standardy wynagrodzeń w Twoim sektorze.

2. Przygotuj swoje argumenty. Przygotuj dokładny wykaz wszystkich swoich osiągnięć i sukcesów, takich jak np. nowe umiejętności, dodatkowe obowiązki i projekty, które zrealizowałeś.

3. Porozmawiaj z szefem. Uzyskaj spotkanie z szefem, aby omówić swoje argumenty. Powiedz mu, co chcesz osiągnąć, a następnie przedstaw swoje argumenty na rzecz podwyżki.

4. Przygotuj się na odmowę. Upewnij się, że jesteś gotowy na odmowę. Nie pozwól, aby Cię to zniechęciło i skup się na rozwiązaniu problemu, a nie na emocjach.

5. Negocjuj. Jeśli Twój szef odmawia, spróbuj negocjować. Możesz poprosić o podwyżkę w bardziej elastycznym terminie lub wypracować rozwiązanie, które będzie korzystne dla obu stron.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]