Komendant Główny PSP opublikował wzruszające zdjęcie. Nic piękniejszego dziś nie zobaczycie

Już kilka dni nasi strażacy dzielnie walczą o każde ludzkie życie, które można uratować po trzęsieniu ziemi w Turcji. 


Oprócz naszych ratowników na miejscu pracuje wiele ekip zagranicznych, w tym czescy ratownicy.

Na zdjęciu opublikowanym przez Komendanta Głównego PSP widać jak strażacy z Polski i Czech wspierają się w trudnych warunkach w Turcji.

To wzruszające jak potrafimy się jednoczyć w obliczu tragedii.

W miejsce katastrofy naturalnej natychmiast rozdysponowano wszelką możliwą pomoc krajową. Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdoğan ogłosił trzymiesięczny stan wyjątkowy w 10. prowincjach objętych wstrząsami i zaalarmował kraje ościenne o potrzebie pozyskania pomocy międzynarodowej.

Pomoc poszkodowanym w ramach solidarności ponadnarodowej natychmiast zaoferowało wiele krajów Europy i świata, w tym Polska, Szwecja, Stany Zjednoczone. 6 lutego z Polski do Turcji wysłano zespół składający się z 76 strażaków HUSAR Poland Państwowej Straży Pożarnej i ośmiu wyszkolonych psów poszukiwawczych. Zespół pojechał na miejsce z 20 tonami sprzętu specjalistycznego, w celu podjęcia akcji ratowniczo-poszukiwawczej. W przeciągu niecałych 72 godzin Polakom udało się uratować co najmniej 12 osób. Dzień po trzęsieniu do pomocy zadeklarowali się też polscy ratownicy górniczy ze spółki PGG oraz JSW. 8 lutego, Ministerstwo Obrony poinformowało, że na teren Turcji zostanie wysłany 52-osobowy zespół lekarzy z Wojskowego Szpitala Polowego we Wrocławiu razem z mobilnym punktem medycznym.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]