Prezydent Andrzej Duda wygłosił oświadczenie

Prezydent Andrzej Duda wygłosił oświadczenie. Polska ma ruszyć z ofensywą dyplomatyczną, która ma na celu wzmocnić bezpieczeństwo kraju.

Prezydent przypomniał, że 24 lutego przypada rocznica rosyjskiej agresji na Ukrainę. Zaznaczył, że niedługo zbliżają się ważne wydarzenia, jak wizyta Prezydenta Joe Bidena w Polsce.

Najbliższe dwa tygodnie to dla mnie czas, aby podjąć swoistą ofensywę dyplomatyczną – zadeklarował Andrzej Duda – Zależy nam na tym, aby wzmacniać bezpieczeństwo Polski i aby szczyt NATO zaowocował w dobre decyzje dla wschodniej flanki NATO, także nt. wzmocnienia infrastrukturalnego – wyjaśnił Prezydent i ujawnił, jaki jest plan jego wizyt na następne dni.

Jutro odbędę rozmowę z prezydent Słowacji Zuzaną Czaputovą i prezydentem Litwy Gitanasem Nausedą, by omówić najistotniejsze kwestie przed podróżami w tym tygodniu: Bruksela, Londyn i Monachium. W czwartek odbędę spotkanie z sekretarzem generalnym NATO Jensem Stoltenbergiem, by omówić kwestie związane ze spotkaniem B9 i zbliżającym się szczytem NATO, oraz wzmacnianiem wschodniej flanki – zaznaczył Prezydent Andrzej Duda.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]