Szykuje się drastyczna zmiana pogody

W najbliższych dniach pogoda ma ulec poprawie. Według prognoz antycyklon Feuka sprowadzi do Polski ocieplenie i wyższe ciśnienie

Fot. Pixabay

W ostatnich dniach w kraju pogoda była zimna i wietrzna, za co odpowiadał niż Robert. Jednak szykuje się zmiana za sprawą antycyklonu Feuka, który ma sięgnąć również Polski. To on, jak podaje serwis dobrapogoda24.pl, będzie kształtował warunki atmosferyczne w kolejnych dniach. Przewidywany jest wzrost ciśnienia, wyższe temperatury oraz brak opadów. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej podaje podobne doniesienia:

„Przeważający obszar Polski jest w zasięgu wyżu, tylko na północnym wschodzie zaznacza się wpływ płytkiej zatoki niżowej z ciepłym frontem atmosferycznym. Pozostajemy w masie powietrza polarnego morskiego, zdecydowanie cieplejszej na zachodzie kraju”.

Nie powinniśmy się jednak spodziewać, że ocieplenie potrwa długo. Najnowsza prognoza pogody informuje o ponownym pojawieniu się opadów deszczu i śniegu w połowie tygodnia. Ma to związek z przechodzącymi przez kraj frontami i niżami.

W poniedziałek pogoda ma być podobna do tej z dnia poprzedniego – duże zachmurzenie z przejaśnieniami, a na północnym zachodzie możliwe są rozpogodzenia. Miejscami możliwe są opady deszczu lub mżawki. Temperatura maksymalna wyniesie od 2 st. C, 3 st. C na wschodzie, około 5 st. C w centrum do 8 st. C, 9 st. C na zachodzie. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, nad morzem w porywach do 55 km/h, zachodni i północno-zachodni.

Duże zachmurzenie z większymi przejaśnieniami szykuje się w nocy z poniedziałku na wtorek. Miejscami mogą wystąpić opady deszczu lub mżawki, na południowym wschodzie dodatkowo możliwe opady marznące powodujące gołoledź. Na południowym wschodzie nawierzchnie dróg i chodników mogą być śliskie. Lokalnie mogą wystąpić mgły ograniczające widzialność do 300 metrów. Termometry pokażą od -1 st. C na wschodzie oraz Podhalu, około 2 st. C w centrum i na zachodzie do 3 st. C nad morzem. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, okresami porywisty, północno-zachodni.

Duże zachmurzenie z przejaśnieniami przewidywane jest także na wtorek, a miejscami na południu i wschodzie mogą wystąpić opady deszczu lub mżawki, natomiast na południowym wschodzie deszcz ze śniegiem. Rano lokalnie mogą pojawić się mgły ograniczające widzialność do 300 metrów. Temperatura maksymalna wyniesie od 3 st. C na wschodzie do 6 – 7 st. C na zachodzie.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]