Czerwony alert IMGW! Jeżeli nie musisz, nie wychodź wtedy z domu!

Może być bardzo niebezpiecznie. Silny wiatr może łamać gałęzie i przewracać drzewa. IMGW wydaje alerty.

Przez Polskę przejdzie cyklon, a silny wiatr może powodować liczne spustoszenia, łamać gałęzie i przewracać drzewa. Z tego powodu będzie bardzo niebezpiecznie. IMGW wydaje alerty.

Meteorolodzy przewidują, że wszystko zacznie się 17 lutego wraz z wkroczeniem do Polski niżu. Przemieszczać będzie sie z północy w kierunku wschodnim, ale alerty obejmą cały kraj. Siła wiatru dochodzić będzie do 115 km/h, a średnia prędkość może przekroczyć 90 km/h na Pomorzu. Im dalej, tym wiatr będzie słabszy, ale i tak będzie bardzo silnie wiało.

Najniebezpieczniej będzie na północy w pasie od zachodniej granicy aż do Elbląga. IMGW wydał w tym obszarze ostrzeżenia najwyższego, 3 stopnia. 2 stopień zagrożenia obejmie m.in. Szczecin, Grudziądz, Olsztyn, Warszawę, Siedlce, Radom, Lublin, Kielce, Kraków, Katowice i Rzeszów, a więc szeroki pas przez centrum aż na południe kraju. Ostrzeżenia pierwszego stopnia wydano dla części Wielkopolski i Dolnego Śląska, a także w woj. podlaskim.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]